Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Kategorie Newsów ˇ Sobota, Grudzień 07, 2019

Kubusiowi Prezyjaciele Natury
Aktualności Tegoroczna edycja, która potrwa do końca roku szkolnego odbędzie się pod hasłem Oszczędzamy energię. Każde przedszkole, które zgłosi się do programu otrzyma bezpłatne materiały edukacyjne, pomocne w przeprowadzaniu zajęć ekologicznych. Nauczyciele znajdą w materiałach informacje merytoryczne, scenariusze zajęć oraz karty pracy dla dzieci. Dzięki temu przedszkolaki dowiedzą się czym jest energia, jak powstaje i do czego może służyć. Dzieci poznają sposoby pozyskiwania energii przyjazne środowisku i nauczą się, jak oszczędzać energię w codziennym życiu. Nauczyciele wraz z dziećmi będą mieli również za zadanie zrealizować wybrane działania ekologiczne, które pomogą wiedzę teoretyczną przekuć w praktykę. W przedszkolach odbędą się specjalne, ekologiczne dni, zbiórki baterii, przedstawienia i konkursy dla dzieci.
Każde przedszkole, które zrealizuje program i zdobędzie minimum 150 punktów (na 300 możliwych) otrzyma Certyfikat wraz z upominkami edukacyjnymi dla dzieci i nauczycieli oraz broszurami informacyjnymi dla rodziców. Program jest bezpłatny.
Nasze przedszkole także przystąpiło do programu.