Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Kategorie Newsów ˇ Sobota, Grudzień 07, 2019

SPRZĄTAMY ŚWIAT

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011

Celem podejmowanych działań było wdrażanie naszych wychowanków do dbania o środowisko naturalne.
Dni od 14 do 16 września 2011r. , to był okres intensywnej pracy nad kształtowaniem u dzieci postawy ekologicznej. Bardzo chcemy, aby nasze młode pokolenie nabyło nawyki ekologa z prawdziwego zdarzenia, który zawsze segreguje odpady, dba o środowisko, nie śmieci i ma świadomość jak ważne jest dbanie o naszą planetę Ziemię. W tym celu, w każdej grupie, organizowane były sytuacje wychowawczo ; dydaktyczne mające na celu uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody, ukazywanie im zagrożeń jakie niesie ze sobą zanieczyszczanie środowiska. Dzieci mogły dowiedzieć się co zagraża środowisku, jak można minimalizować szkody wyrządzane przez człowieka przyrodzie, jak każde z nich może przyczynić się do ochrony fauny i flory. W trakcie tego tygodnia dzieci uczyły się między innymi segregacji odpadów / segregując odpady przy naszych przedszkolnych pojemnikach/ , dowiedziały się dlaczego jest ona taka ważna i jak dzięki niej nie rosną tak szybko góry śmieci na wysypiskach. Poznały, co oznacza słowo recycling. Wreszcie, aby wcielić całą swą wiedzę w życie16.09.2011 wzięły udział w akcji Sprzątanie świata; i wyruszyły w plener, aby oczyścić okolice z zalegających na trawnikach i chodnikach śmieci. Do przedszkola każda grupa wróciła z 2 worami pełnym śmieci. To smutne, że tak niewielu z nas ma na uwadze dobro naszej pięknej planety, na której żyjemy. Mamy nadzieję, że wychowankowie naszego przedszkola, dzięki organizowanym przez nas co roku akcjom Sprzątanie świata; wyrosną na ludzi bardzo wrażliwych, świadomych i zaangażowanych w ochronę środowiska, dzięki czemu przyszłe pokolenia będą mogły cieszyć się jego pięknem. 15.09.2011 wychowankowie sprzątali również duży obszar lasu w Żukówku/ nadleśnictwo Nacpolsk/. Tam zebraliśmy worek butelek szklanych i worek papierów. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem sprzątały las.
Skierowaliśmy także do naszych rodziców ankietę na temat  Jak gospodarujemy odpadami dostępną na stronie internetowej http://rceeplock.eko.org.pl