Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Kategorie Newsów ˇ Wtorek, Październik 17, 2017

Rekrutacja dzieci do przedszkola
Aktualności  Rok szkolny zaczyna się od 1 września 2011r., jednakże zapisy odbywają się już od  1 marca do 31 marca 2011 r. Mają one miejsce w trakcie wizyty rodziców w przedszkolu  i wiążą się z pobraniem i wypełnieniem karty zgłoszeniowej dziecka do przedszkola.
Rodzice wypełnioną kartę muszą zwrócić do 10 kwietnia.
Jeśli zgłoszonych dzieci jest więcej niż wynosi limit miejsc, wtedy Dyrektor powołuje komisję rekrutacyjną, w skład której wchodzą: dyrektor przedszkola jako przewodniczący, przedstawiciel rady rodziców oraz przedstawiciel rady pedagogicznej.
Komisja rekrutacyjna rozpatruje Karty Zgłoszenia Dziecka i podejmuje decyzje zgodnie z poniższymi kryteriami.
Pierwszeństwo mają:
1. dzieci sześcioletnie odbywające roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne;
2. dzieci wychowywane przez samotnych rodziców pracujących;
3. dzieci rodziców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy;
4. dzieci z rodzin zastępczych;
5. dzieci uczęszczające do przedszkola w poprzednich latach;
6. dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do przedszkola;
7. dzieci obojga pracujących rodziców.
Do przedszkola w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci zameldowane na stałe na terenie Gminy Miejskiej Płońsk.
Komisja ogłasza swoją decyzję w postaci protokołu z posiedzenia komisji i listy dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia na tablicy ogłoszeń w dniu 20 kwietnia 2011r.
Rodzice (prawni opiekunowie) mogą odwoływać się od decyzji komisji rekrutacyjnej do dyrektora przedszkola w ciągu 7 dni od ogłoszenia listy.
Dyrektor rozpatruje odwołanie i przekazuje rodzicom pisemną odpowiedź w ciągu 7 dni od otrzymania odwołania.
Decyzja dyrektora przedszkola jest ostateczna.
                                                 Dyrektor Przedszkola
                                                     Anna Pytlak

Grudzień 2010
Aktualności
Informacje dotyczące działalności dydaktyczno -  wychowawczo - opiekuńczej w Przedszkolu Nr 2 w Płońsku(grudzień 2010)

Wiersze i piosenki
Aktualności

Wiersze i piosenki z Biesiady literackiej dla rodziców w dziale Download   /Wiadomości przedszkolne /
Listopad 2010
Aktualności Informacje dotyczące działalności
(listopad 2010)

Kubusiowi Prezyjaciele Natury
Aktualności

Ruszyły zapisy do największego ogólnopolskiego programu ekologicznego dla Przedszkolakó w.
Rozpoczęła się trzecia edycja programu Kubusiowi Przyjaciele Natury, największego programu o tematyce ekologicznej w Polsce dla przedszkolaków. W ramach akcji zgłoszone do programu przedszkola otrzymują materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami zajęć i kartami pracy dla dzieci oraz wykazem zadań do zrealizowania. Placówki, które przeprowadzą zadania zgodnie z regulaminem, otrzymają Certyfikat wraz z upominkami edukacyjnymi dla dzieci i nauczycieli oraz broszurami informacyjnymi dla rodziców. Planowane jest, że w tegorocznej edycji weźmie udział prawie 4 tysięcy przedszkoli z całej Polski. Zapisy trwają.
Program Kubusiowi Przyjaciele Natury jest największą ekologiczną akcją realizowaną w przedszkolach. Program organizowany jest przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, firmę Tymbark i markę Kubuś. Celem akcji jest uczenie dzieci szacunku i troski o środowisko oraz wsparcie nauczycieli w prowadzeniu edukacji ekologicznej wśród najmłodszych. Akcja z roku na rok zyskuje coraz większa popularność. W poprzedniej edycji wzięło udział około 2 tysięcy przedszkoli z całej Polski. Ekologiczne działania realizowało 120 tysięcy dzieci przy wsparciu i zaangażowaniu prawie 10 tysięcy nauczycieli. W tym roku organizatorzy planują, że weźmie w niej udział prawie 4 tysięcy przedszkoli.
Jak wyjaśnia Małgorzata Łuszczek z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska - Dzieci nie tylko same dostrzegają potrzebę wcielania w życie dbałości o środowisko, ale także to one najczęściej stają się inicjatorami proekologicznych zmian w swoich domach. Program Kubusiowi Przyjaciele Natury to inicjatywa, która w twórczy i przyjazny sposób wprowadza dzieci w świat przyrody, ukazując jej piękno i walory, równocześnie ucząc jakie zachowania wpłyną na zachowanie jej bogactwa i różnorodności.
Z kolei Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark podkreśla, że Edukacja ekologiczna prowadzona wśród dzieci już od najmłodszych lat to inwestycja w ich przyszłość. Dobre nawyki i życie w przyjaźni z naturą z pewnością zaprocentuje w ich dorosłym życiu. cdn w dziale Aktualności

Październik 2010

Informacje dotyczące działalności
(październik 2010)